Apie ūkį

Pasaulyje yra daugybė įvairiausių  vištų veislių. Dalis jų yra pramoninės, skirtos  stambiesiems  paukštynams, kitos labiau tinkamos smulkiems ūkiams, o kai kurios yra grynai dekoratyvinės. Nors laukinė bankivinė višta yra kilusi iš Indijos, tačiau daugiausia vištų veislių buvo sukurtas Europos šalyse. Ypač daug čia pasidarbavo olandai, vokiečiai, prancūzai, anglai. Buvo metas, kai vos ne kiekvienas olandų kaimas turėjo savo veislę. Dabar,  visuotinės globalizacijos laikais, senosios veislės prarado savo ūkinę vertę, jas daugiausiai augina ir veisia tiktai paukštininkai-mėgėjai. Pramoninių vištų veislių sparčiai mažėja  ir dėl to, kad mažėja firmų, užsiimančių paukščių genetika ir selekcija. Beveik visa  vištų genetika šiuo metu susitelkė tik kelių firmų rankose.

Apie ūkį Mariaus Steponavičiaus paukščių ūkis
Apie ūkį
Apie ūkį nuotraukoje du gaidžiai
Apie ūkį nuotraukoje viščiukas
Apie ūkį nuotraukoje du viščiukai

Mariaus Steponavičiaus paukščių ūkis

savo veiklą pradėjo 2000 metais.  Tuo metu pastebėta, kad   pramoniniai  paukštynai   negali   ir nenori pasiūlyti paukščių veislių įvairovės  žmonėms, norintiems laikyti jas savo reikmėms. Didžiuosiuose Lietuvos paukštynuose  auginamos  tik kelios pramoninėms sąlygoms pritaikytos rudųjų dedeklių veislės, o,  anksčiau buvę  gana populiarios baltosios dedeklės yra  beveik  visai išnykę. Be to, jie visiškai nesuinteresuoti, kad žmonės patys augintųsi vištas savo reikmėms. Paukštininkai- mėgėjai norėtų  įsigyti ir kitokių veislių , kurios  yra labiau tinkamos laikyti namų sąlygomis, yra nelepios, atsparios ligoms ir pakankamai produktyvios. Ne visiems žmonėms  aplamai yra priimtinas pramoninis paukščių laikymo būdas. Daugelis mielai augina vištas savo sodybose, soduose, kur jos gali gyventi natūralesnėse  sąlygose, laisvai  judėti, susirasti   dalį maisto pačios, yra sveikesnės ir ilgiau gyvena, nei  tos, kurios leidžia savo dienas  pramoniniuose paukštynuose. Be to, daugelis nepramoninių  paukščių veislių yra gražios išvaizdos,  tokie paukščiai  tiesiog papuošia kiemą, suteikia  daug džiaugsmo savo šeimininkams ir jų vaikams.

Mariui Steponavičiui ir kilo mintis pradėti auginti bei platinti ir kitokias vištų veisles. Jo  paukščių ūkis orientuojasi į prekybą  įvairaus amžiaus  dedeklėmis vištaitėmis iki jų  dėjimo pradžios.  Pavasario sezono  metu čia  taip pat galima įsigyti mėsinių viščiukų, ančiukų ,  žąsiukų ir kalakučiukų .  Auginamoms vištaitėms yra užtikrinama reikalinga veterinarinė priežiūra, paukščių  prieauglis vakcinuojamas pagal nustatytą  vakcinavimo programą.
Jau daugiau kaip  20 metų Mariaus Steponavičiaus paukštininkystės ūkis atstovauja Čekijos  firmą  Dominant CZ ,  kuri aprūpina  jį  savo   paukščių veislėmis.  Taip pat palaikomi nuolatiniai  komerciniai ryšiai ir su kitų   ES   šalių paukštininkystės firmomis  , iš jų  į  Lietuvą įvežama naujos  paukščių veislės.
Paukščių  jaunikliais paprastai  prekiaujama  pavasarį ir  vasarą. Tuo  metu daugelis nori užsiauginti  taip pat ir   ančių,  žąsų, kalakutų.   Kadangi Lietuvoje  jau  seniai niekas  jų nebeveisia ( t.y.  net nebėra jų  veislinių fermų) , tad tenka jų jauniklius  patiems atsivežti   iš užsienio. Tam tikslui paukščių ūkis turi įsigijęs  nuosavus specializuotus  automobilius, kuriuose transportavimo metu palaikomas reikalingas  mikroklimatas. Didesnius kiekius paukščių  ( nuo 300 vnt 2 mėnesių amžiaus vištaičių) galime  jais  pristatyti pirkėjams  tiesiai  į vietą .
Mes norime kuo geriau patenkinti  savo pirkėjų poreikius.  Todėl šioje svetainėje  pasistengsime pateikti išsamią informaciją apie tai, ką pas mus galima įsigyti. Puslapio skyriuje „Kainos ir prekybos dienos”  jūs galite rasti šiuo momentu  auginamų paukščių veislių aprašymus. Informaciją nuolat keičiame ir papildome. 
Tikimės, kad mūsų paukšteliai jums patiks, sudės daug gražių kiaušinių ir šiaip suteiks  nemažai džiaugsmo ir naudos  savo šeimininkams.